ČESKO-SLOVENSKÝ PLES NA TENERIFE

13/4/2019 - 20:00 h - Salón de los Espejos, Pirámides de Arona

Během večera proběhne anonymní aukce obrazů

Vybrali jsme pro Vás pět obrazů významných kanárských umělců. Během večera proběhne jejich anonymní aukce. Výtěžek bude věnován dětskému domovu Jablonné v Podještědí.

1. Francisco Bonnin Guerín. Krajina v Puerto de la Cruz, 1910. Akvarel / papír, 25 x 17 cm.

Francisco Bonnin Guerín se oženil s Luisou Mirandou Reverón právě v Puerto de la Cruz v roce 1910. Tento akvarel byl namalovaný při této příležitosti. Obraz je velmi málo popisný, evokuje mořské pobřeží kde se mezi narážejícími vlnami objevují černé útesy. Dílo má velmi intenzivní abstraktní komponent.

Vyvolávací cena:  3.225,00 euro

2. Francisco Bonnin Miranda. Kotvící lodě, 1954. Akvarel / papír, 24,5 x 31 cm.

Tento obraz věnoval Bonnin Miranda své sestře a to v době kdy už byl uznávaným malířem.  Jedná se o plachetnice s dvěma stěžněmi, která mají stažené plachty a houpou se na klidných vodách kotviště. Dvě lodě v popředí v levo jsou dobře definované, další dvě v pozadí v pravo jsou rozmazané a poslední páta loď se téměř ztrácí v mlze.

Vyvolávací cena:  4.600,00 euro

3. Juan Mazuelas. Chvějící se krajina, 1980. Olej / plátno, 23 x 29 cm.

Tato krajinomalba je na pokraji abstrakce. Impresionistické tahy štětcem mají povznešenou expresivní intenzitu. Kombinuje modrou, žlutou, černou a pískovou barvu jistými a přesvědčivými tahy. Topografie na tomto obraze není vůbec důležitá, malíř nic nevypráví, je jen přenašečem osobních pocitů.

Vyvolávací cena: 2.600,00 euro

4. César Manrique. Bez názvu, 1988. Akryl / plátno, 28 x 22 cm.

César Manrique byl malíř, sochař a architekt světového  věhlasu. Začínal jako suerralista, ale jeho dlouhodobý pobyt v New Yorku byl původem jeho obratu k materiální abstrakci, styl který adaptoval volkanickému postředí jeho rodného ostrova Lanzarote.

Vyvolávací cena: 3.950,00 euro

5. Pedro González González. Sedící a obrácený, 1989. Smíšená technika / papír, 29,5 x 22,5 cm.

Tři, velmi málo popisné postavy,  se nahromadily jedna přes druhou a současně dvě z nich se zdánlivě prolínaji na jedné židli. Těla se zadjí nahá a velmi rozrušená. Okolní krajina není dobře definovaná, ale linka horizontu rozděluje kompozici na dvě zdánvlivě vegetální části. Najdeme tu vliv Francise Bacona.